פורסם בכללי.

הליגה נגד השמצה הודיעה על תמיכה בתביעה כנגד ניאו נאצים, תומכי עליונות הגזע הלבן וקבוצות שנאה שהיו אחראים להפגנה האלימה בשארלוטסוויל

  • נובמבר 20, 2019

ניו יורק, ארה"ב, 19 בנובמבר 2019… הליגה נגד השמצה הודיעה היום על שיתוף פעולה עם ארגון Integrity First for America, על מנת לתמוך בתביעתו המתמשכת של הארגון כנגד המארגנים של הפגנת "Unite the Right" בשארלוטסוויל ב-2017. 

"שארלוטסוויל הייתה קריאת השכמה לא רק עבור הקהילה היהודית ולא רק עבור קהילות מיעוט, אלא עבור אמריקה כולה", אמר ג'ונתן גרינבלט, המנכ"ל העולמי של הליגה נגד השמצה. "אנחנו חייבים להשתמש בכל כלי שיש בידינו על מנת למגר את כוחות השנאה האלו ולשלוח מסר ברור כי אמריקה לא תסבול את הקנאות והאלימות האנטישמית והגזענית שהקבוצות הללו תמכו בהן בשארלוטסוויל ושהן מטיפות להן בכל יום".

​כחלק מתמיכה בשותפות זו, הליגה נגד השמצה תתרום 100,000$ לתמיכה בעבודתו המשפטית של ארגון Integrity First for America. התרומה תשמש לצרכים חיוניים לצורך התביעה, ביניהם אבטחה ואיסוף ראיות. בנוסף, המרכז לחקר הקיצוניות של הליגה נגד השמצה יציע שירותי ייעוץ ל-IFA והליגה נגד השמצה תוזמן להצטרף לבורד של IFA.