הליגה נגד השמצה משבחת את מעצרה של קבוצה החשודה בפעילות ניאו-נאצית
   

ירושלים, 9 בספטמבר, 2007 - הליגה נגד השמצה (ADL) שיבחה היום את משטרת ישראל על חשיפתה ומעצרה של קבוצת עולים חדשים צעירים שהיו חברים בתא "ניאו נאצי". חברי הקבוצה חשודים בשורה ארוכה של התקפות גזעניות כנגד מיעוטים ופעולות אנטישמיות ברחבי הארץ.
הליגה מבקשת שמקרה זה לא ישמש כאות קין על קבוצה שלמה ולא כנגדה יעודד דעות קדומות, רק בגלל קבוצה קטנה ושולית של עולים צעירים זועמים.

המשרד הישראלי של הליגה נגד השמצה פרסם את ההודעה הבאה:

אנו משבחים את משטרת ישראל על המצוד המהיר של כנופיית ה"ניאו נאצים".
החשד העולה כאילו עולים חדשים לישראל עסקו בפעילות שמהללת את הנאצים ואת היטלר, אינו מתקבל על הדעת במדינה יהודית ויש לדחותו מכל וכל.

על פי הדיווחים, חברי הקבוצה עולים ממדינות ברית המועצות לשעבר ומזוהים בדתם כנוצרים. הם הורשו לעלות לישראל על פי חוק השבות, המעניק גם לנכדיהם של יהודים את הזכות למצוא מקלט בישראל ולהגר אליה. האירוניה הטראגית בכל העניין היא שהנאצים, אותם הם שואפים לחקות, היו בוחרים להשמיד אותם, על פי הגדרותיהם, למיהו יהודי.

אנו מוטרדים מן המקרים בהם בני נוער שעלו לישראל מעורבים בפעילות "ניאו-נאצית". יחד עם זאת, הליגה נגד השמצה סבורה, שעד כה, התופעה היתה שולית ונבעה בעיקר מקשיים בתהליך הקליטה ולא כחלק מתנועה מאורגנת. בני הנוער חשים כעס על כך שישראלים מתייחסים אליהם בבוז ומגיבים בהתפרצויות אלימות של זעם.

הליגה נגד השמצה מבקשת כי סטריאוטיפים ודעות קדומות לא יושלכו על קבוצה שלמה בגלל קבוצה קטנה של צעירים זועמים.

למידע אודות סימלי שנאה

   
- בקרו אותנו ב
© 2014 Anti-Defamation League created by CyberServe